Кампања Канцеларије за младе Ваљево “Ниси сам”, успешно је представљена у Ваљеву, на платоу испред Центра за културу.
Током целе године широм Србије, Канцеларија за младе реализовала је ову кампању, која ће се због наступајуће летње паузе наставити од септембра ове године.
„Желели смо данас на неки начин да обележимо читаву годину која је остала иза нас. Обишли смо преко 30 школа у Србији и имали смо доста успеха у самој кампањи. Када кажем успеха, сама превенција и мотивација коју ми радимо кроз кампању достиже неки задовољавајући ниво, с обзиром на то да и само дигитално насиље није још увек правно регулисано, а да се шири и да је доста присутно, нарочито у ово модерно доба. То што волонтери Канцеларије за младе раде, са чиме се боре заједно са нама и увек одлазе и радо учествују у кампањи је наша главна мотивација да наставимо даље, а са друге стране, приче које смо чули и са којима смо се сусретали, поруке које добијамо након одласка, мислим да је то наш највећи успех и показатељ да смо на правом путу“, казала је Ивана Петарић из Канцеларије за младе Ваљево.
Циљ кампање „Ниси сам“ јесте да се кроз разговор са младима скрене пажња на то колико је важно да на време препознају и пријаве насиље, али и да се прошири свест о важности ове теме.
„Ми кроз кампању ширимо свест о томе како спречити вршњачко насиље и како се борити са њим, али и помажемо младима који су већ доживели насиље. Такође, подстичемо младе да није срамота испричати њихов случај и да жртве насиља не треба да се склањају од тога што су доживеле, већ треба да се боре против тога и треба да указују другим младим особама“, нагласила је Николина Поповић, волонтер Канцеларије за младе Ваљево.
Кампање се најчешће одржавају у основним и средњим школама, али и Канцеларијама за младе и другим установама широм Србије.
„Одзив деце је велики, увек се нешто открије и некоме се помогне. Обично нам се деца јављају након предавања, уколико је неко жртва насиља или зна некога ко јесте. То је углавном везано за породично, али и вршњачко и дигитално насиље. Мислим да је јако важно причати о овој теми, с обзиром на то да данас сва деца имају телефоне и да поред свих врста насиља, данас је веома заступљено и дигитално насиље“, поручио је је Милан Тошић, волонтер Канцеларије за младе.
/redakcija/