Na Međunarodni dan osoba sa invaliditetom, 3. decembar, zajedničkim programom Muzičke škole „Živorad Grbić“ i Udruženja „Naši snovi – Dnevni boravak za osobe sa invaliditetom i intelektualnim teškoćama“ obeležiće ovaj dan kao vid podrške ovoj ranjivoj društvenoj grupi.
Korisnici Udruženja izvešće predstavu „Jedne letnje noći“ sa kojom su osvojili prvo mesto na Trećem festivalu dramskog stvaralaštva osoba sa mentalnim poteškoćama, održanom u oktobru u Crvenki.U muzičkom delu programa nastupiće najuspešniji učenici Muzičke škole svih instrumentalnih odseka.
Program će se održati u utorak, 3. decembra u sali Muzičke škole s početkom u 17 sati.
U Republici Srbiji, prema poslednjem popisu stanovništva iz 2022. godine, žive 356.404 osobe sa nekom vrstom invaliditeta, što čini 5,46 odsto ukupnog stanovništva.
Od tog broja je oko 148 hiljada muškaraca i oko 208 hiljada žena.
Najviše je onih koji imaju problema sa hodom i penjanjem stepenicam, slede oni sa teškoćama sa vidom i sluhom, kao i osobe nesamostalne da brinu o svojim osnovnim potrebama i oni sa teškoćama u pamćenju, koncentraciji i komunikaciji.






