Naslovna sport Lajkovčanke pobedile Zvezdu i zadržale prvo mesto

Lajkovčanke pobedile Zvezdu i zadržale prvo mesto

Odbojkašice lajkovačkog Železničara pobedile su Crvenu zvezdu u derbiju 18. kola Superlige Srbije, odigranom u beogradskoj hali „Šumice“. Rezultat je bio 3:1, po setovima 23:25, 25:23, 25:23 i 25:15. Ekipa iz Lajkovca zadržala je prvo mesto na tabeli, sa pobedom više od Jedinstva iz Stare Pazove, što joj obećava lakši raspored u plej-ofu.

U prva tri seta videli smo izjednačen meč dve vrlo kvalitetne ekipe, a prelomni trenuci desili su se pred kraj trećeg seta, kada je Želja napravio fantastičan preokret kod vođstva domaćih od 19:15 i osvojio taj period igre. Imao je Želja značajnu podršku Lajkovčana sa tribina, reklo bi se veću nego što su imale domaće odbojkašice.

Poene za Železničar osvojile su: Ivanović 21, Uzelac i Madan Rozales po 20, T. Stanojević 10, Veltman 9, Antonijević 1. Kod Zvezde Kubanka Kleger i Marković su osvojile po 11, a Živojinović i Stojić po 9 poena.

Železničar je prvi sa 17 pobeda i 49 bodova. Jedinstvo ima pobedu manje i 46 bodova, sada je Ub treći sa 14 pobeda, koliko ima i Crvena zvezda, ali bod manje. TENT na petom mestu ima 11 pobeda, a šestoplasirani Spartak devet. Slede Partizan i Srem sa po sedam pobeda.

U sledećem kolu još jedan derbi – Ub stiže u Lajkovac, što je novi veliki izazov za lidera prvenstva predvođenog iskusnim trenerom Brankom Kovačevićem.

Prethodni tekstOdržani jubilarni 25. Međunarodni susreti flautista „Tahir Kulenović“
Sledeći tekstKonkurs za dodelu bespovratnih sredstava za projekte koji podstiču afirmaciju privredno – turističkih manifestacija Valjeva

POSTAVI ODGOVOR

molimo Vas unesite komentar!
Ovde unesite svoje ime

CAPTCHA