Naslovna sport TrećI turnir Regionalne A1 lige

TrećI turnir Regionalne A1 lige

Prvog dana trećeg turnira Regionalne A1 lige Valis je savladao ekipu zagrebačkog Medveščaka sa 14:10, po četvrtinama 4:3, 3:2, 3:2 i 4:3.

Valjevci su svaku četvrtinu rešili u svoju korist sa po golom razlike, a hrvatski tim se predstavio u odličnom svetlu.
Držali su se gosti u igri sve do 10:9, iako su praktično sve golove, sem jednog, za njih postigao Marković i Miljak, no “vidre” nikako nisu uspele da zaustave ovaj tandem.
Ipak, usledila je serija od 4:0 i vreme je pitanje pobednika definitivno rešeno.
Olakšavajuća okolnost za ovakav epilog bio je crveni karton za Miljaku, što je za ubojitog strelca bio kraj utakmice, a Valis je ovu prednost znao da iskoristi.
Kod Valjevaca najefikasniji bio je Radanović sa pet golova, centar Nikola Nikolov je sa tri gola pokazao da će biti veliko pojačanje, Baucalo je postigao dva, a po jedan gol su dali kapiten Kovačević, Šofranac, Bursać i Obradović.
U preostalom kraju Vojvodina je savladala Vukove sa 11:8, dok je naš tim pobedio Proletera sa 10:9.
Danas je na programu drugog kola u kom se Valis od 20.40 sati sastaje sa Vojvodinom u direktnom duelu za drugo mesto u tabeli i šansu da se do poslednjeg turnira 17. februara ostane u igri za plasman na prvu poziciju i ulazak u vaterpolo elitu Regiona.
Valisovci pozivaju navijače da popune tribine u Petnici i pomažu klubu u ostvarenju ambicioznog cilja.